Kompletní servis vozidel

Ošetření vozidel

MYTÍ VOZIDEL

LEŠTĚNÍ VOZIDEL

Při běžném provozu vašeho vozidla lehce přijdete k různým povrchovým poškozením, ale ne všechna je nutné lakovat. Pokud je narušen jen povrch laku, jsme schopni vám tato drobná poškození odstranit.

V případě, že lak na vašem vozidle je matný, lze tento lak vyleštit do původního lesku. V případě zájmu se na nás obraťte pro bližší informace.

RENOVACE SVĚTLOMETŮ

Čelní světlomety jsou při každodenním provozu extrémně namáhány. Po několika letech jsou na nich zřetelně znatelné škrábance, mechanická poškození od odletujících kamínků a celkově stárnou, což se projevuje zmatněním či tzv. mlhovým efektem. To má vliv nejenom na estetický aspekt, vždyť často se říká, že světla jsou očima automobilu, ale i stojí za horší účinností světlometů. Renovační postup byl postaven tak, aby nebylo nutné světla z automobilu demontovat. Nejprve je potřeba světlomety důkladně očistit.  Následně je nutné důkladně zamaskovat okolí světlometů neprobrousitelnou páskou, aby při broušení nedošlo k poškození lakované části karoserie.  Poté je možno začít s odbroušením ochranné vrstvy krycího čirého laku. Odbroušení ochranného filtru je potřeba provést brusivem . Postupného zjemnění je dosaženo následným broušením kotoučky o hrubosti P500, P800 a P1200. Ochranný film je potřeba odstranit kompletně a rovnoměrně z celého světlometu. Pouze tak bude následně zaručen perfektní finální výsledek.

Následně po obroušení a důkladném odmaštění je potřeba vytvořit novou ochrannou vrstvu světlometu, tak aby byl do budoucna ochráněn před povětrnostními vlivy, UV zářením a drobnými mechanickými poškozeními. K tomu je doporučen speciální čirý lak pro aplikaci na čelní světlomety.

Renovace jednoho světlometu zabere cca 30 minut.

Zodpovědná osoba:
Podešva Petr
technik
731 448 287

Poptat tuto službu

Zpráva