Kompletní servis vozidel

Klimatizace

Zápach – důvod k dezinfekci klimatizace

Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí ve vnitřním výměníku klimatizace (tzv.výparníku), protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Proto je vhodné provádět dezinfekci klimatizace, která zničí bakterie a plísně. Bohužel vzniku bakterií se nedá natrvalo zabránit, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět dvakrát ročně, vždy před a po sezóně.

Zanedbáním údržby klimatizace se vystavujete nepříznivým vlivům, které vyplývají z pobytu v tomto prostředí (kašel, bolest v krku, pálení očí). Toto pociťují především osoby se zvýšenou citlivostí, případně lidé s alergiemi.

Nejčastější závady klimatizací

Mezi nejčastější důvod  špatné funkce klimatizace je únik chladiva. Jestliže Vaše klimatizace v autě nefunguje, nebo se její účinnost snižuje během několika dnů po naplnění , s největší pravděpodobností je to způsobeno únikem chladícího média . V tomto případě nemá smysl přemýšlet o novém naplnění, ale je nutné zjistit přesné místo úniku média z klimatizace a tomuto úniku zamezit.  Až po této opravě médium znovu do okruhu napustíme.

Závady kompresorů

Vzhledem k jejich značně složité vnitřní konstrukci, kde je velké množství mechanických součástí, dochází k opotřebení vlivem tření.  Nesprávné množství nebo viskozita speciálního oleje toto opotřebení  jen urychluje . Při výměně jakékoliv součásti chladícího okruhu je nezbytné provést proplach soustavy, aby případné nečistoty nepoškodily kompresor. Dále je nutné doplnit výrobcem předepsané množství oleje.

Zodpovědná osoba:
Podešva Petr
technik
731 448 287

Poptat tuto službu

Zpráva